BAŚNIE BRACI GRIMM W BOLESŁAWCU

W tym roku po raz pierwszy klasy I – III pojechały na wycieczkę do teatru w Bolesławcu. Spektakl na motywach „Baśni Braci Grimm” przedstawiał najmłodszym w jaki sposób zaprzyjaźnić się z książką i jej bohaterami. Dzieci miały okazję wraz z narratorem Tomkiem zagłębić się w lekturę i co chwilę ujrzeć nowego bohatera baśni., od którego można się czegoś dobrego nauczyć. Na scenie pojawiały się kolejno: królewska para z dzieckiem, zła wróżka, której nie zaproszono na chrzciny, kapryśna królewna, cz też dobry królewicz. Za każdym razem dziecięca publiczność podpowiadała Tomkowi „przewróć stronę” a pojawiał się nowy wątek , jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Wyjazd do teatru był udany. Oprócz przypomnienia klasyki literackiej można było zobaczyć pracę aktorów na scenie, scenografów, kostiumologówe oraz panów bileterów sprawnie usadzających dzieci w wyznaczonych rzędach.