BEZPIECZNIE NA DRODZE

Naukę bezpiecznego poruszania się po drodze należy zacząć jak najwcześniej. Dlatego 14 września 2016 r. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wymaszerowali spod szkoły na ćwiczenia praktyczne. Kolumna maluchów pod czujnym okiem nauczycieli ćwiczyła poruszanie się po drodze. Już na początku marszu uczniowie dowiedzieli się, że kolumny pieszych ( uczniów, żołnierzy,..) poruszają się tak jak pojazdy czyli prawą stroną jezdni.

Wielu uczniów wykazało się dużą spostrzegawczością i wiedzą rozpoznając znaki drogowe. Żaden znak nie został pominięty.

Jednak najważniejszym celem tego dnia była nauka prawidłowego przechodzenia przez jezdnię na pasach. Każda klasa miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności w praktyce co zostało uwiecznione na zdjęciach.

Następnego dnia przybyli policjanci z Komisariatu w Chojnowie. Poszerzyli wiedzę uczniów z zakresu bezpieczeństwa na drodze i w szkole a także zaprezentowali swój niezwykły pojazd.