FESTYN RODZINNY W KRZYWEJ

W niedzielę 04 czerwca 2017 r. odbył się Festyn Rodzinny w Krzywej . Nawet strugi ulewnego deszczu, które zmusiły do przeniesienia występów i większości atrakcji do budynku szkoły, nie były w stanie udaremnić zaplanowanego na popołudnie rodzinnego świętowania. Festyn uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Bekaluk – Pyrz witając wszystkich bardzo serdecznie. Swą obecnością zaszczycili nas znamienici goście  m.in. Pan Wójt Andrzej Pyrz, Pani Poseł Elżbieta Stępień, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Lilia Walasek, Prezes Oddziału Okręgowego TPD Pan Kazimierz Pleśniak, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach Pani Violetta Urban, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krzywej Pani Elwira Kądziołka, Ksiądz Proboszcz Adam Terlecki, Sołtys Pan Janusz Tera, Prezes firmy „Hormann” Pan Christian Schmoll, zespół „Jaskółki”.

Szczególne podziękowania kierowane były do sponsorów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców, bez których pomocy i zaangażowania festyn by się nie odbył. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili: Wójt Gminy Chojnów, Gminna Komisja  ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Poseł Elżbieta Stępień, Wicestarosta Powiatu Legnickiego Krzysztof Sowiński, Prezes „Hormann” Osła Christian Schmoll, Prezes „Sonac” Osetnica Adam Sowiński, E. Dondaj oraz G. Paczosik „Eko-kolor” Chojnów, Firma „Spar”, Leśniczy Tadeusz Hajduk, Firma BHPe Chojnów, Sołtys Janusz Tera, Koło Łowieckie „Dąbrowa” w Legnicy, Firma „Młynpol” Krzyżowa, Arkadiusz Palczak, Firma „Big-Form” Chojnów, Stanisław Kryszczuk, Sklep „u Asi” Joanna Łużna, Firma „Telecom” Zbigniew Uss, Mc Donalds Okmiany, Firma „Mediart” Chojnów, Krzysztof Pogoda, Państwo Teresa i Krzysztof Krysiak oraz Panie Beata Tera, Ewa Butryn,Lucyna Wilas i Ewa Pieprz.  Ten szczególny dzień skupiał w sobie trzy święta Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Uroczystości oficjalnie rozpoczęła część artystyczna, w której wystąpiły dzieci  z Punktu Przedszkolnego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzywej prezentując pięknie i wzruszająco przygotowane wraz z Paniami widowisko dedykowane rodzicom w podzięce za ich miłość. Ponadto Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dziecom Pan Kazimierz Pleśniak oficjalnie wręczył podziękowanie mamie, Pani Ewelinie Grządkowskiej, za zaangażowanie i szczególną pracę na rzecz Szkolnego Koła TPD. Na licznie zgromadzone rodziny czekała moc niespodzianek na terenie szkoły, m.in loteria fantowa, występ zespołu „Jaskółki”, zawody sportowe o Puchar Wójta, pokazy strażackie, wojskowe oraz policyjne, dmuchaniec, malowanie twarzy, konkurs muzyczny indywidualny i grupowy, nagrodzenie laureatów konkursu plastycznego „Ja i moja rodzina” wśród, których znalazły się nawet dzieci z odległych miejscowości. Wartościowe nagrody ufundowane przez sponsorów zachęciły do kupna losów, których w bardzo krótkim czasie zabrakło. Spośród 300 sprzedanych losów pod koniec Festynu wylosowano główne nagrody: 2 osobową wycieczkę do Pragi, drona oraz piłkę z autografami piłkarzy Miedzi Legnica. 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa oferowała darmowe przejażdżki na quadzie, stanowiska z bronią, gdzie każdy uczestnik festynu mógł poczuć się jak prawdziwy wojskowy. Dodatkową atrakcją była inscenizacja cięcia auta i ratunku rannych w wypadku samochodowym przez strażaków z Chojnowa oraz radiowóz udostępniony przez Komisariat Policji w Chojnowie. Opiekę medyczną przez cały czas trwania Festynu sprawowały Panie Pielęgniarki z Gminnego Zespołu Zakładów Opieki Podstawowej w Krzywej. Wszystkim załogom jednostek serdecznie dziękujemy. Wszystkie dzieci otrzymały bezpłatne talony upoważniające do korzystania z proponowanych atrakcji oraz poczęstunku. Ponadto można było  zakupić pyszne, domowe wypieki podarowane przez rodziców w bardzo przystępnej cenie, lody, napoje, grillowane kiełbaski oraz kaszanki wspierając tym samym uczniów naszej szkoły.

Spędziliśmy niedzielę na aktywnej zabawie w radosnej i rodzinnej atmosferze.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy na kolejny Festyn Rodzinny do Krzywej w przyszłym roku.

Bogusława Pietkiewicz

Ewa Szynkiewicz