UROCZYSTE OBCHODY 70 LECIA ISNIENIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRZYWEJ I 10 ROCZNICY NADANIA JEJ IMIENIA 10 BRYGADY KAWALERII PANCERNEJ

W dniu 7 października 2016 roku w Szkole Podstawowej w Krzywej odbyły się uroczyste obchody 70 lecia istenienia  szkoły i 10 rocznicy nadania jej imienia 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

70 LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRZYWEJ

7 października 2016 roku Szkoła Podstawowa w Krzywej obchodziła 70 rocznicę swojego powstania oraz 10 rocznicę nadania jej imienia 10 Brygady Kawalerii Pancernej.

Na uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, absolwentów, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, którą celebrowali księża biskupi - Marek Mendyk - biskup pomocniczy diecezji legnickiej oraz Stefan Regmunt - biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz zarówno Gminy Chojnów z wójtem i zarazem absolwentem szkoły w Krzywej Andrzejem Pyrzem na czele, sąsiednich jednostek samorządowych, powiatu legnickiego oraz przedstawicieli innych szkół z gminy i z miasta. Na uroczystość przybyli również żołnierze z jednostki wojskowej w Świętoszowie.

Część artystyczną przedstawili uczniowie z klas 0 – VI w barwnych strojach. Najmłodsi zaśpiewali piosenkę o złotych trąbkach, a nieco starsi zatańczyli krakowiaka z Lajkonikiem. Nawiązaniem do współczesności był brawurowy rap w strojach moro z popisami akrobatycznymi niektórych uczniów.

Po zakończeniu części oficjalnej dzieci i dorośli mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez 10 Brygadę Kawalerii Pancernej i dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzywej.